Онлајн игра Линии (линии). Игра онлајн слободна игра Линии (линии). Превземи игра Линии (линии). Игри Логика - mk-mk.kot-i-pios.com

Бесплатни онлајн игри

Суштината на играта е да го сочинуваат линии од 5 топчиња со иста боја.Кликнете на топката и кликнете на празна ќелија, која ќе го преселат.

© zxcgame.com - бесплатен онлајн игра Линии (линии) () IDIVIDI: Игра онлајн флеш игра Линии (линии) за слободни.. Не заборавајте да го оценувате оваа игра Линии (линии) и споделување на оваа игра со твоите најдобри пријатели.

Игри онлајн:

Онлајн Игри:


Bookmark

Игра Линии (линии) онлајн


Game Description Линии (линии) онлајн. Како да се игра играта онлајн Суштината на играта е да го сочинуваат линии од 5 топчиња со иста боја.Кликнете на топката и кликнете на празна ќелија, која ќе го преселат.
Оценувате оваа игра: Одиграно: 2889
Линии (линии) ( Гласови1, Просечна СМС рејтинг: 1/5)
0%

Овие Flash игри