Онлајн игра Фарма на животните Лизгачки. Игра онлајн слободна игра Фарма на животните Лизгачки. Превземи игра Фарма на животните Лизгачки. Игри Логика - mk-mk.kot-i-pios.com

Бесплатни онлајн игри

Игра фарма на животните Лизгачки е загатка со жителите фарма. Целта - да се преселат на слајдови, со користење на празно поле, тековната слика. Поместете го лизгачот со глушецот.

© zxcgame.com - бесплатен онлајн игра Фарма на животните Лизгачки () IDIVIDI: Игра онлајн флеш игра Фарма на животните Лизгачки за слободни.. Не заборавајте да го оценувате оваа игра Фарма на животните Лизгачки и споделување на оваа игра со твоите најдобри пријатели.

Игри онлајн:

Онлајн Игри:


Bookmark

Игра Фарма на животните Лизгачки онлајн


Game Description Фарма на животните Лизгачки онлајн. Како да се игра играта онлајн Игра фарма на животните Лизгачки е загатка со жителите фарма. Целта - да се преселат на слајдови, со користење на празно поле, тековната слика. Поместете го лизгачот со глушецот. За да ја видите целата загатка, кликнете на долниот десен, и да се види празно поле - кликнете Позадина. За да почнете нова игра ќе кликнете мора да го рестартирате. Со среќа!
Оценувате оваа игра: Одиграно: 704
Фарма на животните Лизгачки ( Гласови68, Просечна СМС рејтинг: 1.79/5)
0%

Овие Flash игри