Онлајн игра Делфинот цртичка. Игра онлајн слободна игра Делфинот цртичка. Превземи игра Делфинот цртичка. Игри За деца - mk-mk.kot-i-pios.com

Бесплатни онлајн игри

За време на тешка бура беше насукани и сите пари на патници кои патувале на неа, беа се удавиле во длабочините на морето. Мал делфинот слушнале за човечката беда и решава да ни даде нешто да помогне.

© zxcgame.com - бесплатен онлајн игра Делфинот цртичка () IDIVIDI: Игра онлајн флеш игра Делфинот цртичка за слободни.. Не заборавајте да го оценувате оваа игра Делфинот цртичка и споделување на оваа игра со твоите најдобри пријатели.

Игри онлајн:

Онлајн Игри:


Bookmark

Игра Делфинот цртичка онлајн


Game Description Делфинот цртичка онлајн. Како да се игра играта онлајн За време на тешка бура беше насукани и сите пари на патници кои патувале на неа, беа се удавиле во длабочините на морето. Мал делфинот слушнале за човечката беда и решава да ни даде нешто да помогне. Тој брзо се наоѓа сите златници да ги собирам во ред да се врати во луѓето. Ние треба да дејствува многу внимателно и веднаш.
Оценувате оваа игра: Одиграно: 239
Делфинот цртичка ( Гласови1, Просечна СМС рејтинг: 5/5)
0%

Овие Flash игри