Онлајн игра Артефакт Catcher. Игра онлајн слободна игра Артефакт Catcher. Превземи игра Артефакт Catcher. Игри За деца - mk-mk.kot-i-pios.com

Бесплатни онлајн игри

Професор остана на ноќта во музејот да се истражуваат подлабоко културата на антички Египет. Но одеднаш почнаа страшно земјотрес кој експонати почнаа да паѓаат и се скрши.

© zxcgame.com - бесплатен онлајн игра Артефакт Catcher () IDIVIDI: Игра онлајн флеш игра Артефакт Catcher за слободни.. Не заборавајте да го оценувате оваа игра Артефакт Catcher и споделување на оваа игра со твоите најдобри пријатели.

Игри онлајн:

Онлајн Игри:


Bookmark

Игра Артефакт Catcher онлајн


Game Description Артефакт Catcher онлајн. Како да се игра играта онлајн Професор остана на ноќта во музејот да се истражуваат подлабоко културата на антички Египет. Но одеднаш почнаа страшно земјотрес кој експонати почнаа да паѓаат и се скрши. Научникот одлучи да се спаси барем нешто, и брзо донесени се фати антички вазни и статуетки. Старецот не има слатка, бидејќи вредностите се многу тешки.
Оценувате оваа игра: Одиграно: 264
Артефакт Catcher ( Гласови0, Просечна СМС рејтинг: 0/5)
0%

Овие Flash игри