Онлајн игра Магаре Конг џунглата возење. Игра онлајн слободна игра Магаре Конг џунглата возење. Превземи игра Магаре Конг џунглата возење. Игри Момци - mk-mk.kot-i-pios.com

Бесплатни онлајн игри

Собирање на плодовите за неговото семејство, Магаре Конг се изгуби во џунглата. Со паѓањето на ноќта, тој беше многу тешко да се управуваат својот пат низ гранки на грмушки.

© zxcgame.com - бесплатен онлајн игра Магаре Конг џунглата возење () IDIVIDI: Игра онлајн флеш игра Магаре Конг џунглата возење за слободни.. Не заборавајте да го оценувате оваа игра Магаре Конг џунглата возење и споделување на оваа игра со твоите најдобри пријатели.

Игри онлајн:

Онлајн Игри:


Bookmark

Игра Магаре Конг џунглата возење онлајн


Game Description Магаре Конг џунглата возење онлајн. Како да се игра играта онлајн Собирање на плодовите за неговото семејство, Магаре Конг се изгуби во џунглата. Со паѓањето на ноќта, тој беше многу тешко да се управуваат својот пат низ гранки на грмушки. Херој оди напред претпазливо, поради страв од остри карпи и стрмни ридови. Помогне горила успешно го најдат патот дома и се хранат сите негови големо семејство.
Оценувате оваа игра: Одиграно: 314
Магаре Конг џунглата возење ( Гласови2, Просечна СМС рејтинг: 4.5/5)
0%

Овие Flash игри