Онлајн игра Битка за жетва. Игра онлајн слободна игра Битка за жетва. Превземи игра Битка за жетва. Игри За деца - mk-mk.kot-i-pios.com

Бесплатни онлајн игри

Зло вештерка го претворил малку непослушен момче во слама човек. Со цел да се ослободи од гатање, тој треба да стане послушни и работливост. Тој се бори со денови за жетва, и одвратат гладни птици.

© zxcgame.com - бесплатен онлајн игра Битка за жетва () IDIVIDI: Игра онлајн флеш игра Битка за жетва за слободни.. Не заборавајте да го оценувате оваа игра Битка за жетва и споделување на оваа игра со твоите најдобри пријатели.

Игри онлајн:

Онлајн Игри:


Bookmark

Игра Битка за жетва онлајн


Game Description Битка за жетва онлајн. Како да се игра играта онлајн Зло вештерка го претворил малку непослушен момче во слама човек. Со цел да се ослободи од гатање, тој треба да стане послушни и работливост. Тој се бори со денови за жетва, и одвратат гладни птици. Повеќе способен да ја спаси полнети уши, толку побрзо ќе бидете во можност да ги тргнеме на правописот.
Оценувате оваа игра: Одиграно: 231
Битка за жетва ( Гласови0, Просечна СМС рејтинг: 0/5)
0%

Овие Flash игри