Онлајн игра Фарма занает (FarmKraft 2). Игра онлајн слободна игра Фарма занает (FarmKraft 2). Превземи игра Фарма занает (FarmKraft 2). Игри Други - mk-mk.kot-i-pios.com

Бесплатни онлајн игри

Интересна бизнис игра за љубителите на жанрот. Ќе мора да научат како да се зголеми на различни зеленчук и овошје, да се види на животните, жетвата со овошни дрвја, и растат нови погони.

© zxcgame.com - бесплатен онлајн игра Фарма занает (FarmKraft 2) () IDIVIDI: Игра онлајн флеш игра Фарма занает (FarmKraft 2) за слободни.. Не заборавајте да го оценувате оваа игра Фарма занает (FarmKraft 2) и споделување на оваа игра со твоите најдобри пријатели.

Игри онлајн:

Онлајн Игри:


Bookmark

Игра Фарма занает (FarmKraft 2) онлајн


Game Description Фарма занает (FarmKraft 2) онлајн. Како да се игра играта онлајн Интересна бизнис игра за љубителите на жанрот. Ќе мора да научат како да се зголеми на различни зеленчук и овошје, да се види на животните, жетвата со овошни дрвја, и растат нови погони. Играта има многу нивоа и различни работни места.
Оценувате оваа игра: Одиграно: 3349
Фарма занает (FarmKraft 2) ( Гласови51, Просечна СМС рејтинг: 4.1/5)
0%

Овие Flash игри