Онлајн игра Сладолед продавница. Игра онлајн слободна игра Сладолед продавница. Превземи игра Сладолед продавница. Игри Смешни - mk-mk.kot-i-pios.com

Бесплатни онлајн игри

Tommy работи како продавач на сладолед, и кога на улица е жешко, тој има голем број на клиенти. Денес, еден од овие денови. Со цел да имаат време да се прости од цело време ќе треба да му помогне.

© zxcgame.com - бесплатен онлајн игра Сладолед продавница () IDIVIDI: Игра онлајн флеш игра Сладолед продавница за слободни.. Не заборавајте да го оценувате оваа игра Сладолед продавница и споделување на оваа игра со твоите најдобри пријатели.

Игри онлајн:

Онлајн Игри:


Bookmark

Игра Сладолед продавница онлајн


Game Description Сладолед продавница онлајн. Како да се игра играта онлајн Tommy работи како продавач на сладолед, и кога на улица е жешко, тој има голем број на клиенти. Денес, еден од овие денови. Со цел да имаат време да се прости од цело време ќе треба да му помогне. Користете го глувчето за да ја изберете вистинската чаша, и пополнете го со сладолед, така што се бара за, и ако сакате да се стави на накит. Ако сте паметни, ќе заработи многу.
Оценувате оваа игра: Одиграно: 473
Сладолед продавница ( Гласови20, Просечна СМС рејтинг: 4.8/5)
0%

Овие Flash игри