Онлајн игра Кафуле. Игра онлајн слободна игра Кафуле. Превземи игра Кафуле. Игри - mk-mk.kot-i-pios.com

Бесплатни онлајн игри

Играта кафуле ќе биде сопственик на свој кафе. На почетокот на играта ќе имаат буџет само $ 30. Вие треба да ги купите производи, пропорциите ќе одбереш цената, исто така.

© zxcgame.com - бесплатен онлајн игра Кафуле () IDIVIDI: Игра онлајн флеш игра Кафуле за слободни.. Не заборавајте да го оценувате оваа игра Кафуле и споделување на оваа игра со твоите најдобри пријатели.

Игри онлајн:

Онлајн Игри:


Bookmark

Игра Кафуле онлајн


Game Description Кафуле онлајн. Како да се игра играта онлајн Играта кафуле ќе биде сопственик на свој кафе. На почетокот на играта ќе имаат буџет само $ 30. Вие треба да ги купите производи, пропорциите ќе одбереш цената, исто така. Кога сите подготовки се заврши, притиснете го започнете денот. Денот на продажбата ќе бидете во можност да се оцени на побарувачката и се сметаат за купување на следната. Пратете на вашиот приход во горниот десен агол.
Оценувате оваа игра: Одиграно: 896
Кафуле ( Гласови6, Просечна СМС рејтинг: 2/5)
0%

Овие Flash игри