Онлајн игра Сладолед журки. Игра онлајн слободна игра Сладолед журки. Превземи игра Сладолед журки. Игри Други - mk-mk.kot-i-pios.com

Бесплатни онлајн игри

Вашата главна цел - да им помогне Лиза да се ослободи нејзиниот продавница и направи поголемиот дел од својата надградба.

© zxcgame.com - бесплатен онлајн игра Сладолед журки () IDIVIDI: Игра онлајн флеш игра Сладолед журки за слободни.. Не заборавајте да го оценувате оваа игра Сладолед журки и споделување на оваа игра со твоите најдобри пријатели.

Игри онлајн:

Онлајн Игри:


Bookmark

Игра Сладолед журки онлајн


Game Description Сладолед журки онлајн. Како да се игра играта онлајн Вашата главна цел - да им помогне Лиза да се ослободи нејзиниот продавница и направи поголемиот дел од својата надградба. За ова ви треба за да се произведе точно сладолед, како што се бара од страна на корисниците. Продаде и се користи пари за да купи опрема! Потоа се прошири на излезот до максимум! Поминат низ сите фази на играта! Сите манипулации на играта со глувчето само. Успех.
Оценувате оваа игра: Одиграно: 898
Сладолед журки ( Гласови3, Просечна СМС рејтинг: 5/5)
0%

Овие Flash игри